ZŠ Praha - Koloděje

PROHLÁŠENÍ O PŘÍSTUPNOSTI

PROHLÁŠENÍ O PŘÍSTUPNOSTI

 

 

Základní škola a mateřská škola Koloděje, Lupenická 20, Praha 9, 19016 splňuje zpřístupnění své internetové stránky v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů

 

 

Toto prohlášení o přístupnosti se vztahuje na internetovou stránku

www.zs-kolodeje.cz.

 

Stav souladu

Tato internetová stránka je plně v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů

 

Uspořádání a ovládání stránek je navrženo tak, aby stránky byly dostupné jak pro alternativní prohlížeče, tak i pro osoby se specifickými potřebami. Některé texty nejsou definovány v relativních jednotkách. Pro zvětšení je potřeba použít systémových nástrojů (nastavení prohlížeče).

Kód stránek je vytvořen v souladu s normou HTML 5, pomocí kaskádových stylů CSS.

 

Jiné formáty

Na našich webových stránkách jsou informace nabízeny i v podobě dokumentů formátu DOC(X), XLS(X) a PDF. Důvodem je to, že obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát HTML nepodporuje, nebo jsou příliš velké, proto pak doporučujeme jejich stažení.

PDF – pro tento formát je volně ke stažení prohlížeč Adobe Acrobat Reader, případně lze doinstalovat doplněk přímo do webového prohlížeče.

DOC(X), XLS(X), PPT(X) – společnost Microsoft poskytuje ke svým produktům řady Office volně ke stažení prohlížeče.

ZIP – některé dokumenty mohou být z důvodu velikosti komprimovány (komprimovaný soubor je možné dekomprimovat přímo v OS Windows, v případě jiného OS je možné stáhnout zdarma nástroj na dekomprimaci)

 

Nepřístupný obsah

Veškerý obsah stránek je plně přístupný.

 

Vypracování tohoto prohlášení o přístupnosti

Toto prohlášení bylo vypracováno dne 17. října 2019.

Toto prohlášení bylo vypracováno metodou vlastního posouzení provedeného ZŠ a MŠ Koloděje.

 

Zpětná vazba a kontaktní údaje

Vaše případné náměty či informace o problémech při zobrazovaní těchto stránek můžete zaslat na adresu zskolodeje@email.cz

 

Postupy pro prosazování práva

V případě neuspokojivé odpovědi na oznámení nebo žádost zaslanou v souladu s čl. 7 odst. 1 písm. b) směrnice]. Je možné kontaktovat orgán pro prosazování práva.

Kontaktní údaje příslušného orgánu pro prosazování práva:

Ministerstvo vnitra odbor eGovernmentu náměstí Hrdinů 1634/3 140 21 Praha 4

e-mail: pristupnost@mvcr.cz

 

 

                                                                                           Mgr. Zdeněk Dolanský

                                                                                             ředitel školy


Zpět